Bir önceki yılın aksine 2021, tatil dönemlerini mümkün olduğunca değerlendirdiğimiz bir sene oldu. Ancak hem devam eden pandemi, hem de ekonomik zorluklar bir çok planımızı da iptal etmemize neden oldu. 2022'de tüm bunların üstesinden gelmeyi umut ederek şimdiden takvime bakmaya başladıysanız, sizler için tatil günlerini derledik.

2022 yılı resmi tatiller için kısır bir yıl olacak. Hafta içine 8 tam, 2 de yarım gün denk gelirken, 6 tam, 1 yarım gün ise hafta sonlarına denk geliyor.

1 Ocak bu yıl Cumartesi gününe denk geldiğinden ekstra bir tatil günümüz olamayacal. Yılbaşından sonra gelen ilk resmi tatil günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da aynı şekilde Cumartesi gününe denk geliyor. 2022 yılının üçüncü resmi tatil günü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ise bizi güneşli bir Pazar günü alanlara çağırıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvime göre 2022 yılında Ramazan Ayı 2 Nisan Cumartesi günü başlayacak, 1 Mayıs Pazar günü son bulacak. 3 gün süren bayramın ilk günü 2 Mayıs Pazartesi, aynı zamanda hafta içine denk gelen ilk tatil günü olacak.  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise Perşembe gününe denk gelirken bizlere Cuma günü izin alıp hafta sonu ile birleştirme imkanı sağlayacak.

Kurban Bayramı arife günü 8 Temmuz Cuma günü iken, 9-12 Temmuz arasında olan Kurban bayramının iki günü hafta içinde olacak. Demokrasi ve Millî Birlik Günü ise Cuma gününe denk geliyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı Salı gününe denk gelirken, yılın son resmi tatili 29 Ekim ise, 28 Ekim Cuma yarım gün ve Cumartesi günü şeklinde kutlanacak. Herkese bol tatilli bir yıl dileriz :) 

 

Yılbaşı

1 Gün

01 Ocak

Cumartesi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Gün

23 Nisan

Cumartesi

Emek ve Dayanışma Günü

1 Gün

1 MAYIS

Pazar

Ramazan Bayramı Arifesi

Yarım Gün

1 Mayıs

Pazar

Ramazan Bayramı

3 Gün

2-3-4 Mayıs

Pazartesi - Salı - Çarşamba

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

 1 Gün

19 Mayıs

Perşembe

Kurban Bayramı Arifesi

Yarım Gün

8 Temmuz

Cuma

Kurban Bayramı

Yarım Gün

9-12 Temmuz

Cumartesi - Pazar - Pazartesi - Salı

Demokrasi ve Milli Birlik Günü

1 Gün

15 Temmuz

Cuma

Zafer Bayramı

1 Gün

30 Ağustos

Salı

Cumhuriyet Bayramı

1,5 Gün

28-29 Ekim

Cuma - Cumartesi