Haberler

Asgari ücret ne zaman belli olacak?
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2016´da geçerli olacak asgari ücretin belirlemesi çalışmaları kapsamında şimdiye kadar üç defa toplandı.
Devamı
Eylül enflasyonu açıklandı
Eylül ayında TÜFE yüzde 0,90 artış gösterdi. Yıllık TÜFE ise yüzde 7,96 oldu.
Devamı
İşte yeni açlık sınırı
Genel Maden İş Sendikası´nın yaptığı araştırmaya göre yoksulluk sınırı 3.203 TL olurken, mutfakta yıllık enflasyon yüzde 17,20 TL oldu.
Devamı
Temmuz´da işsizlik maaşı artıyor
Temmuz ayı ile birlikte asgari ücret değişecek ve işsizlik maaşları da artacak. En düşük işsizlik maaşı 509 lira 40 kuruşa, en yüksek işsizlik maaşı ise bin 18 liraya yükselecek.
Devamı
Giderayak emekli milletvekillerine kıyak
Meclis’te seçimlere kısa süre kala cumhurbaşkanlığı bütçesinin yüzde 9.2 artırılmasıyla bu bütçeye endeksli emekli milletvekili maaşlarına da şimdiye kadarki en yüksek zammın yapıldığı ortaya çıktı.
Devamı
Asgari ücret açıklandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yeni asgari ücreti açıkladı. Asgari ücret 2015 yılı ilk yarı için brüt bin 202 lira, ikinci yarı için bin 274 lira olarak belirlendi. Yıllık artış 6+6 oldu.
Devamı
Asgari Ücret yine belirlenemedi
Asgari ücretin 2015 yılında net ve brüt ne kadar artacağının belli olması için Asgari Ücret Tespit komisyonu 4. kez toplandı.
Devamı
İşsiz sayısında büyük artış!
İşsizlik verileri Ağustos ayı itibariyle çift haneye çıkarak %10.1 oldu. Bu veriler Ocak ve Şubat aylarındaki çift haneyle birlikte 2011’den bu yana en yüksek seviye.
Devamı

« Önceki - Sonraki »