Haberler

Gelir vergisi oranı artıyor
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek gelir vergisi dilimlerinde değişikliğe gidileceğini açıkladı.
Devamı
Memur ve memur emeklilerinin ek zam oranı belli oldu
Türkiye İstatistik Kurumu, memur maaşlarındaki enflasyon farkını belirleyecek olan haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Haziranda enflasyonun yüzde 0,27 gerilerken memur ve memur emeklilerinin temmuz ayında alacakları ek zam oranı da kesinleşti.
Devamı
Asgari ücret belli oldu
Asgari Ücret Tespit Komisyonu yaptığı toplantı ile 2017 asgari ücret rakamını belirledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu asgari ücreti 2017 yılında brüt 1.777,50 TL, net 1.404,06 TL olarak açıkladı.
Devamı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı
Komisyon, 2017´de geçerli olacak asgari ücret belirleme çalışmaları kapsamında üçüncü toplantısını TİSK´in ev sahipliğinde yaptı
Devamı
Memur ve emeklilerin maaşları belirlendi
11.6 milyon emekli, 3.1 milyon memur ve 5 milyonu aşkın asgari ücretlinin maaşı Ocak’ta değişecek. Memur ve emeklilerin 2017´de alacakları yeni maaşları belirlenirken, asgari ücret alanlar Asgari Ücret Tespit Komisyonu´nun karar almasını bekliyor.
Devamı
SGK Prim tavanı artıyor
Maliye Bakanlığı´nın hazırladığı 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısı TBMM´ye sunuldu. Tasarıda, yüksek ücretli çalışanları ilgilendiren önemli bir düzenlemeye yer verildi.
Devamı
İşsizlik son 10 ayın en yükseğinde
İşsizlik oranı Kasım, Aralık ve Ocak aylarını kapsayan Aralık döneminde yüzde 10.8 ile, geçen Şubat dönemindeki yüzde 11.2´den bu yana en yüksek düzeye çıktı.
Devamı
Asgari ücret 1300 TL oldu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin 2016 yılı için net bin 300 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
Devamı

Sonraki »